KS Olimpia Huta Stara B

PKS Victoria Poczesna

Koło Polski Związek Wędkarski Poczesna

2012-10-13 Zakończenie speedrowerowego sezonu 2012

W sobotę, 13 października, około godziny 16:30 na torze w Bargłach ruszył pierwszy bieg turnieju kończącego oficjalnie sezon 2012 na amatorskim speedrowerze w Poczesnej. Poślizg czasowy był spowodowany naprawą rowerów, które podczas jazdy próbnej zostały uszkodzone w skutek licznych kraks. Mimo zabiegów naprawczych nie wszystkie sprzęty wytrzymały przeciążenie związane z eksploatacją podczas zawodów. Ponadto sam turniej przyniósł kolejne niebezpieczne incydenty, które wykluczyły kolejne rowery. W związku z tym z siedmiu rowerów sprawnych na początku imprezy, tylko czwórka zakończyła turniej bez żadnej usterki uniemożliwiającej jazdę. Reszta uległa mniejszym lub większym awariom.

W turnieju indywidualnym zdecydowanie zwyciężył Daniel Kamionka, który pokazał tym samym, że tytuł Indywidualnego Mistrza Poczesnej 2012 trafił we właściwie ręce. Drugi dość niespodziewanie był Maciej Wywiał. "Nynek" po słabym początku zanotował dwa zwycięstwa, które bardzo pomogły mu w uzyskaniu tak świetnego rezultatu. Trzecią lokatę wywalczył pechowy Sebastian Szczerba. Po rundzie zasadniczej miał tylko 5 punktów i sam nie bardzo wierzył w awans do finału, jednak w barażu popisał się świetnym atakiem na drugą pozycję i wystąpił w biegu finałowym. Czwarte miejsce przypadło Kamilowi Sitkowi. Junior AKS-u Poczesna jechał dobrze, aczkolwiek w finale jadąc na drugiej pozycji oba kołami wyjechał za linię wewnętrzną i został za to wykluczony. Piąty i szósty był kolejno Damian Krzyczman i Kamil Ciura. Obaj zawodnicy po bardzo dobrych rundach zasadniczych kompletnie zawalili baraż o finał. Ostatnie dwa miejsca zajęli bracia Mateusz i Emil Krakowianowie. Powodem ich słabszej dyspozycji był brak ich najlepszych rowerów do ścigania.

Zakończenie sezonu mimo dość niskiej frekwencji wśród kibiców było bardzo udane. Na torze mogliśmy ujrzeć ogrom ataków i mijanek, a to jest najważniejsze. Każdy mógł wygrać i przegrać z każdym, co dodawało smaczku rywalizacji.

Po oficjalnym i uroczystym zakończeniu sezonu czekamy na pierwszy śnieg i speedrowerową Galę Lodową na śniegu.